niedziela, 23 czerwca 2013

Dzień Ojca

Drogie Mamy, 

Dziś świętujemy Dzień Ojca! Oczywiście wszystkim Tatusiom życzymy najlepszego, zdrowych bobasów, wesołych maluchów, uśmiechniętych dzieciaczków i radości w realizowaniu cudownej roli Ojca. 

A z okazji Dnia Taty mamy do Was małe pytanie... Czy ojcostwo i macierzyństwo to Waszym zdaniem to samo? 

Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie:). 

4 komentarze:

 1. Ja myślę, że ojcostwo i macierzyństwo to dwie różne sprawy. Oczywiście, obowiązki przy dziecku są takie same, w końcu się nimi dzielimy, ale podejście i całe te przeżywanie rodzicielstwa jest inne - choć myślę, że z takim samym zaangażowaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo w tym racji. W końcu kobiety są biologicznie przeznaczone do innych zadań niż mężczyźni. Ale też podzielam opinię, że zaangażowanie jest takie samo. Mam nadzieje że ojcowie też się z tym zgadzają!

   Usuń
 2. Macierzyństwo - to żeński punkt widzenia: z rozsądkiem i umiarem. Ojcostwo - męski punkt widzenia z nutką szaleństwa i roztrzepania. Kiedy te dwie postawy znajdą kompromis i nauczą się wspólnie funkcjonować, wspierać się mamy fantastycznie idealne rodzicielstwo ;) ... ok, trochę mnie poniosło ;) może nie "fantastycznie idealne" ale na pewno harmonijne rodzicielstwo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, czyli jednak dwie różne strony medalu:) Bardzo fajna opinia! Rodzice powinni się uzupełniać. I dlatego jak jednego brakuje to tak ciężko jest to nadrobić drugiej osobie.

   Usuń

Dziękujemy za komentarz!